Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
wtorek, 22 stycznia 2013

Organizacja ślubu i wesela


Autorem artykułu jest Marek Kosiba

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Ta bardzo ważna decyzja jest najczęściej podejmowana wiele miesięcy wcześniej, gdyż Państwa Młodych i ich rodziny czeka mnóstwo pracy.
Przed ślubem należy wiele spraw przemyśleć. W przypadku, kiedy biorący ślub są dość młodzi i nie posiadają swojego własnego mieszkania, powinni razem z rodzicami zastanowić się nad tym, gdzie będą mieszkać. W sytuacji, kiedy już mają pracę i dobrze zarabiają, mogą wynająć dla siebie mieszkanie.

Jak zwykle w najlepszej sytuacji są ci, którzy posiadają własny dom. Oprócz decyzji dotyczącej miejsca zamieszkania, młodożeńców czeka jeszcze organizacja ślubu i wesela. W różnych częściach naszego kraju taka organizacja wygląda nieco inaczej. W sytuacji, kiedy ktoś dysponuje dużym domem, może zdecydować się na zrobienie wesela w swoim własnym domu. Można też zamówić wesele w wynajętej restauracji, jest wtedy ciut drożej niż we własnym domu, jednak pozbywamy się wielu związanych z tym kłopotów. Nawet organizując wesele we własnym domu, będziemy musieć zatrudnić kucharzy oraz obsługę kelnerską, bo co innego przygotować posiłki dla kilku osób - domowników, a co innego przygotować dania dla dziesiątek osób, dla każdej osoby po kilka dań.

Można oczywiście poprosić o pomoc znajomych, ale w tym przypadku ci, którzy będą pomagać przy organizacji wesela, mogą poczuć się poszkodowani, bo każda osoba wolałaby siedzieć w tym czasie za stołem weselnym, niż udzielać się w kuchni w czasie, gdy inni się bawią. Jest także mnóstwo innych rzeczy do załatwienia związanych organizacją ślubu: fotograf na ślub, dekoracja samochodu Państwa Młodych, dekoracja sali tanecznej, zespół muzyczny i sporo innych.

Najwygodniej jednak jest zaproponować organizację wszystkich spraw specjalistycznej firmie. Ostatnio powstało w Polsce wiele tak zwanych "Domów Weselnych". Tego typu Dom Weselny najczęściej jest połączeniem restauracji z salą taneczną i hotelem. Bardzo często firmy tego rodzaju nie tylko organizują samo wesele, lecz zajmują się również pilotowaniem wszystkich spraw dotyczących ślubu. Firma tego rodzaju pomoże załatwić wszystkie formalności w USC, a także w kościele, dostarczy zespół muzyczny lub discjokeja, umówi termin u fotografa ślubnego, zamówi kamerzystę na ślub, dostarczy samochód wiozący Nowożeńców do ślubu i załatwi mnóstwo innych spraw wiążących się ze ślubem i weselem.

Zlecenie organizacji ślubu i wesela doświadczonej agencji umożliwi zarówno Nowożeńcom, jak i rodzinie Państwa Młodych skupić się na samym ślubie i spokojnie cieszyć się tym ważnym dniem. Jedną z najważniejszych pamiątek z tego wydarzenia są zdjęcia ze ślubu, tak więc na dobrym fotografie ślubnym nie ma co oszczędzać, tym bardziej, że koszt zdjęć ślubnych jest niewielki, porównując do całości kosztów wesela.

---
Fotografia ślubna Kraków
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy