Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
środa, 6 kwietnia 2011

Kompleksowa organizacja ślubów i wesel


Autorem artykułu jest AWP

W niniejszym artykule poruszona zostanie tematyka powierzenia organizacji ślubu i wesela podmiotom profesjonalnie trudniącym się organizacją tego rodzaju uroczystości.  Tekst został napisany bardziej z perspektywy doświadczeń byłej Panny Młodej aniżeli konsultanta ślubnego.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że choć zorganizowałam własny ślub i wesele sama uważam, że nie każdy jest sobie w stanie z tym poradzić.  W mojej ocenie potrzeba do tego dużo samozaparcia, umiejętności organizacyjnych i kreatywności.  Poza tym skończyły się już czasy, w których wesela były wszystkie takie same, każde składało się z tych samych elementów. Teraz jest tyle możliwości, że w zasadzie wyobraźnia Państwa Młodych i ich budżet to jedyne ograniczenia.

Ostatnio otrzymałam komentarz, w którym autorka stwierdziła, że „ to rodzina powinna pomagać w organizacji ślubu i wesela a nie styliści i pomocnicy”.  W mojej ocenie nie jest to prawda. Często zdarza się tak, że w sytuacji, gdy to rodzina pomaga w organizacji tej uroczystości to de facto jest to ich wizja a nie wizja Pary Młodej.  Poza tym niejednokrotnie w rodzinie dochodzi do kłótni na tle tego jak ma wyglądać ten dzień, a zestresowana Panna Młoda poddaje się sugestiom najbliższych, a potem okazuje się, że ten jedyny dzień w życiu nie wygląda tak jak to sobie wymarzyła. Oczywiście nie zawsze musi tak być.  Ja niestety poddałam się kliku sugestiom, których do dziś żałuje.

Osoba trudniąca się kompleksową organizacją ślubów i wesel jest przede wszystkim po to, aby spełniać oczekiwania Pary Młodej. Zadaniem konsultanta ślubnego nie jest narzucanie własnej wizji a jedynie podanie propozycji . Ostateczna decyzja zawsze należy do Pary Młodej.   Ponadto, z uwagi na fakt, że to konsultant ślubny załatwia wszystkie sprawy organizacyjne, w tym negocjuje umowy i kontroluje należytość  ich wykonania to na nim odbija się cały stres. Co więcej, osoba trudniąca się organizacją ślubów i wesel ma w tym doświadczenie, które jest nieocenione.

Biorąc pod uwagę powyższe, uważam, że nie należy z góry przekreślać skorzystania z konsultanta ślubnego, w dużej mierze przez to, że np. przyszły mąż, mama czy teściowa uważają, że to zbędny wydatek i że ze wszystkim poradzicie sobie sami. Z całą pewnością uda Wam się znaleźć konsultanta na Waszą kieszeń dzięki któremu ten jedyny dzień w życiu będzie wyjątkowy, niezapomniany i całkowicie Wasz.

---
www.aa-motywprzewodniimprezy.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy