Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
środa, 6 kwietnia 2011

Weekend Kawalerski, jak zorganizować?


Autorem artykułu jest Tomasz Galicki

Mogłoby się wydawać, że o wieczorach kawalerskich powiedziano już wszystko i właściwie nie ma już nic do dodania. Internet pełen jest dobrych rad w jaki sposób spędzić tę wyjątkową imprezę, kogo zaprosić, kto zorganizuje.

Ja jednak stając przed wyzwaniem organizacji wieczoru kawalerskiego nie znalazłem w internecie wszystkich potrzebnych informacji. Dlatego postanowiłem podjąć się napisania jeszcze jednego artykułu w tym temacie. Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego jest dużym zaszczytem, ale także bardzo odpowiedzialną funkcją. Jeżeli zostaliśmy wybrani na organizatora tego typu imprezy czeka nas szereg zadań do wykonania. Musimy sporządzić listę gości, wybrać sposób spędzenia wieczoru w taki sposób aby wszyscy goście byli zadowoleni, miejsce organizacji, zarezerwować lokal itp. Niezależnie czy organizujesz wieczór kawalerski w Krakowie, Wrocławiu, Londynie czy w Kozich Dołach, ważne jest to by przyszły pan młody, oraz jego goście zapamiętali go jak najdłużej.

Panuje powszechny stereotyp, że mężczyźni nie przywiązują większej wagi do tego by ten wieczór był wyjątkowy. Pozwolę sobie jednak, nie zgodzić się z nim. Polacy idąc za przykładem Anglików coraz częściej decydują się na imprezy wyjazdowe czy nie typowe wieczory kawalerskie wymagające uprzednich przygotowań.

Atrakcje możemy podzielić na dzienne oraz wieczorowe. W ciągu dnia będziemy oddawać się kreatywnym zabawom, które duzi chłopcy lubią najbardziej a wieczorem czeka nas imprezowy szał. Pisząc scenariusz powinniśmy uwzględnić upodobania gości oraz ich możliwości finansowe. Nie, każdego musi być stać na oglądanie „wodospadu Niagara” lub nie każdy może mieć na to ochotę. Dlatego zanim zaczniesz planować atrakcje koniecznie skonsultuj budżet z uczestnikami. Jeżeli planujecie imprezę weekendową na wyjeździe, powinieneś odpowiednio wcześniej zarezerwować hostel lub pensjonat w którym się zatrzymacie. Kolejny etap to zaplanowanie atrakcji dziennych. Do ciekawych propozycji należą z pewnością: rejs super szybkimi łodziami patrolowymi po zatoce gdańskiej z prędkością 120 kilometrów na godzinę czy wyścigi quadami. Do najpopularniejszych atrakcji wieczorów kawalerskich należy także paintball czy zabawa na torze cartingowym. Jeżeli jednak atrakcje te wyzwalają w nas za mało adrenaliny zawsze możemy pomyśleć o wspólnym skoku ze spadochronem czy skoku na bungie.

Pamiętajmy o tym aby podczas dziennych zabaw nie przemęczyć uczestników, gdyż po krótkiej regeneracji sił czeka nas jeszcze cało nocne szaleństwo w klubach, dyskotekach czy kasynach. Pisanie scenariusza nie należy do najłatwiejszych, więc warto by zajęła się tym osoba kreatywna i posiadająca zdolności organizatorskie.

---
T.G.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy