Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
środa, 6 kwietnia 2011

Ślub w powietrzu lesbijek


Autorem artykułu jest Li Li

Tego jeszcze nie było…6 grudnia na pokładzie samolotu skandynawskich linii lotniczych SAS, lecącego ze Sztokholmu do Nowego Jorku odbył się nietypowy ślub.

Nietypowy nie tylko dlatego że odbył się w powietrzu, ale głównie dlatego, że węzłem małżeńskim zostały połączone osoby tej samej płci. Ślub był nagrodą w konkursie na „najlepszą parę jednopłciową”, ogłoszonym przez skandynawskie linie lotnicze dla par homoseksualnych. Z Polski było 17 zgłoszeń. Na pokładzie samolotu odbyły się dwie ceremonie dwóch par między innymi pary lesbijek z Polski Ewy i Gosi.

Druga para była para gejów z Niemiec Aleks i Shantu, którzy zresztą byli zwycięzcami tego konkursu, otrzymali najwięcej głosów od internautów, drugie miejsce zajęły nasze rodaczki. Liczne zdjęcia ślubne można obejrzeć na reportażowych stronach internetowych TVN.  Ślubu udzielał szwedzki euro deputowany, a świadkami było kilka-dziesięcioro zaproszonych przez pary gości oraz dziennikarzy. Uroczystość w samolocie to tylko pierwsza część nagrody. Na miejscu w nowym Jorku na cześć par odbyło się huczne przyjecie. Nowożeńcy mieli również zapewnione trzy noclegi w jednym z najlepszych nowojorskich hoteli oraz poślubna podróż do Las Vegas. Nie lada to była gratka dla fotografów. Żaden fotograf ślubny nie pogardziłby tego rodzaju zleceniem i możliwością uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Dla wygranych par gwarantowane w konkursie luksusy nie były jednak najważniejsze. Tak naprawdę liczyło się zwrócenie uwagi na potrzebę wprowadzenia w Polsce  związków partnerskich, na to że osoby żyjące w związkach homoseksualnych są ludźmi takimi samymi jak wszyscy inni,  mają takie same potrzeby… a jedna z nich jest potrzeba miłości i akceptacji.

---
Zobacz:
- fotograf ślubny Kraków
- fotografia ślubna Kraków
- komis ślubny
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy